Az FBI visszaadott egy Monet-képet, amelyet a nácik loptak el egy zsidó családtól
Az ügynökök megtiszteltetésnek vették, hogy ők adhatják át a pasztellképet az eredeti tulajdonosok unokáinak.
Az ügynökök megtiszteltetésnek vették, hogy ők adhatják át a pasztellképet az eredeti tulajdonosok unokáinak.
A német Alexander Zverev az olasz Jannik Sinner ellen lépett pályára a US Openen hétfő este. A meccs egy adott pontján Zverev odament a bíróhoz, hogy jelezze, valaki a lelátón „a leghíresebb Hitler-idézetet” kiabálta be. „Ez elfogadhatatlan” – mondta a hamburgi születésű Zverev a mérkőzés brit bírójának.
Alekszandr Puskin, Richard Wagner és a győzelem napjának védelmében írt véleménycikket Leonid Gozman orosz ellenzéki politikus a Novaja Gazeta európai kiadásában. Gozman úgy látja, Putyin (és háborúja) nem csak elvette az oroszoktól hazájukat és lehetetlenítette el sok időre az ország európai jövőjét, de már a múltat és az emlékezetet is ki akarja sajátítani.
Az eugenikai intézet a második világháború alatt a náci tudósok – köztük Josef Mengele – egyik központja volt. A 2015-ben kezdődött ásatásokon mintegy 16 ezer csontmaradványt találtak.
A 285 ezer eurós kártérítést Felix Hildesheimer zsidó zeneműkereskedő örökösei kapták.
Az emberiség egyik óriási bravúrja a világtörténelem hatalmas gaztettével kapcsolódik össze: ötven éve a holdra szállás magába olvasztotta a náci Németország történetének egy részét.
A világháborús eltűntek felkutatásával foglalkozó németországi székhelyű nemzetközi keresőszolgálat, az International Tracking Service (ITS) már több mint 13 millió dokumentumot tett közzé az interneten a nácizmus üldözötteiről, köztük koncentrációs táborokból származó iratokat, például fogolykártyákat, elhalálozási értesítőket.
Eltemették hétfőn a berlini Dorotheenstadt temetőben azoknak a német ellenállóknak a szövetmintáit, akiket a második világháború idején gyilkoltak meg a nácik.
A nácik nem véletlenül lettek számtalan fantasztikus történet főgonoszai az Amerika Kapitánytól Indiana Jonesig: a valóságban is sok abszurd lázálmot kergettek legendás ereklyék kutatásától egzotikus fegyverek fejlesztéséig. A History tévécsatorna új filmje egy eddig nem ismert föld alatti alagútrendszerben talált újabb vad projekteket.
Csaknem negyvenezer dollárért (11,2 millió forintért) kelt el egy jeruzsálemi árverésen Albert Einstein nővéréhez írt levele, amelyben a tudós már 1922-ben a Németországban terjedő antiszemitizmusról számol be.
Egy Amerikában élő nő talált a nagyapja hagyatékában egy albumnyi képet arról, ahogyan náci csapatok zsidók lakásait, boltjait és zsinagógákat fosztanak ki és gyújtanak fel.
Kai Ambos jogászprofesszor szerint a rendelet a náci Németországot idézi, Kovács Zoltán viszont úgy látja, a szerző úgy mond véleményt, hogy közben nincs tisztában saját hazája törvényeivel.
Lehet-e kis igazságosságra törekedni a nagy igazságtalanság közepette? E mindig időszerű kérdéshez szolgál adalékokkal Konrad Morgen SS-bíró példája.
Adolf Hitler valóban meghalt 1945-ben Berlinben, halálát kétségkívül cián és egy pisztolygolyó okozta - állapították meg francia tudósok a náci diktátor Moszkvában őrzött fogdarabjai és a neki tulajdonított koponyacsont vizsgálata révén.
Az évtizedekig romos kelet-németországi tengerparti épületláncban luxuslakásokat alakítanak ki.